statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby dla Iskry

• autor: Kukiz, 2015-10-12 10:42

Hokejowy wynik w Łękach! W derbowym spotkaniu Gminy Borzęcin rozgrywanym na stadionie w Łękach, gdzie Victoria była w roli gospodarza meczu lepsi okazali się goście.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Skład: Jarosław Pękala, Łukasz Kuk, Przemysław Paleczek, Daniel Duda( 65' Robert Gąsiorek), Wojciech Nalepa, Adam Imiołek(75' Jakub Nowak), Tomasz Wojdak, Andrzej Pabian( 80' Łukasz Karasiewicz), Krzysztof Mieszkowski, Dariusz Paleczek, Damian Rogusz.

Bramki:

7' 0-1 Iskra

11' 0-2 Iskra

40' 0-3 Iskra

46' 1-3 Damian Rogusz(k)

50' 1-4 Iskra

57' 2-4 Dariusz Paleczek( asysta Damian Rogusz)

65' 2-5 Iskra

70' 3-5 Damian Rogusz( asysta Tomasz Wojdak)

80' 3-6 Iskra

Mecz z wysokiego C zaczęli gości z Łęk, ponieważ już w pierwszej akcji spotkania zdobywają bramkę. Piłka w pole karne do napastnika, a ten pewnym strzałem z lewej nogi pokonuję bezradnego Pękale.

4 minuty później zespół z Łęk podwyższa prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne, piłka mija dwóch zawodników Victorii i trafia pod nogi dobrze ustawionego zawodnika z Łęk, który podwyższa prowadzenie dla swojego zespołu.

Od tego momentu do praktycznie końca meczu to Victoria prowadziła grę.

W okolicach 20 minuty po dobrej akcji z 20 metrów uderzał Andrzej Pabian lecz jego mocny strzał poszybował nieznacznie nad poprzeczką.

Kilka minut później bramkę zdobyć mógł Dariusz Paleczek ale jego mocny strzał na raty obronił bramkarz Iskry.

W 40 minucie rzut rożny wykonuje Victoria, piłka wybita za pole karne do jednego z zawodników Iskry, którzy przerzuca futbolówkę do napastnika na lewą stronę boiska, ten wbiega z nią w pole karne, uderza lecz Jarosław Pękala broni ten strzał wybijając piłkę kilka metrów w bok do której jako pierwszy dopada zawodnik gości i podaje do lepiej ustawionego napastnika, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w pustej bramce.

Druga połowa toczyła się całkowicie pod dyktando Victorii, a zespół z Łęk był nastawiony na grę z kontry.

W 46 minucie Dariusz Paleczek wychodzi sam na sam z bramkarzem lecz zostaje sfaulowany przez obrońcę gości i sędzia bez żadnych wątpliwości wskazuję na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę strzałem w sam środek zamienia Damian Rogusz.

4 minuty później Iskra zdobywa kolejną bramkę. Podanie za obrońców do napastnika z Łęk, który uprzedził Łukasza Kuka i w sytuacji sam na sam zdobywa bramkę na 4-1.

W 57 minucie pada druga bramka dla Victorii. Duet napastników w postaci Dariusza Paleczka oraz Damiana Rogusza, którzy prawdopodobnie powracają do gry rozmontowuję obronę gości z Łęk. Krótkie podania pomiędzy napastnikami, Rogusz podaje prostopadle w pole karne do Paleczka, a ten w sytuacji sam na sam kładzie bramkarza i strzałem do pustej bramki zdobywa gola na 2-4.

Minutę później mogło być już 3-4. Dariusz Paleczek sprytnie rozegrał rzut wolny podając do wbiegającego w pole karne Tomasza Wojdaka, a pomocnik Victorii będąc w sytuacji sam na sam uderzał z ostrego kąta ale minimalnie chybił.

W 65 minucie Andrzej Pabian traci piłkę w środku pola, szybka kontra gości, dośrodkowanie w pole karne i wynik brzmiał już 2-5.

5 minut później pada ostatnia bramka tego dnia dla drużyny z Bielczy. Tomasz Wojdak podaje w pole karne do Damiana Rogusza, który mocnym strzałem przy słupku zdobywa swoją drugą bramkę w pierwszym meczu w tym sezonie.

W 80 minucie pada ostatnia bramka tego meczu. Szybka kontra gości, podanie w pole karne do wbiegającego pomocnika, który strzałem z lewej nogi ustala wynik meczu.

Już w przyszłą niedzielę Victorię czekają kolejne derby Gminy Borzęcin, gdyż zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem Błękitnymi Przyborów. W niedzielnym spotkaniu nie zobaczymy już Przemysława Paleczka oraz Tomasza Wojdaka, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę, na pewno nie będzie również braci Piątków, którzy zrezygnowali z występów w barwach Victorii.