statystyki szczegółowe

Aktualności

Lepsza Victoria z Porąbki Uszewskiej

• autor: Kukiz, 2015-09-21 13:46

W pojedynkach dwóch Victorii lepsza okazała się ta z Porąbki Uszewskiej, która pokonała miejscową drużynę z Bielczy 2-3. Dwie bramki dla gości zdobył były zawodnik Victorii Bielcza Przemysław Łazarz.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Skład:

Jarosław Pękala, Daniel Duda, Łukasz Kuk, Tomasz Piątek(45' Karol Baran), Bogdan Zabawa(65' Łukasz Karasiewicz), Andrzej Pabian, Tomasz Wojdak, Krzysztof Mieszkowski, Szymon Gajec(45' Bartłomiej Prus). Wojciech Nalepa, Dawid Piątek

Bramki:

23' 0-1 Przemysław Łazarz

35' 0-2 Victoria PU

45' 1-2 Victoria PU(s)

52' 1-3 Przemysław Łazarz

88' 2-3 Wojciech Nalepa( asysta Tomasz Wojdak)

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości, którzy posiadali inicjatywę niemalże przez całe spotkanie, miejscowa Victoria była nastawiona na grę z kontry.

Ataki gości polegały na prostopadłych podaniach, które albo były niedokładne albo adresat tracił piłkę na rzecz obrońców z Bielczy.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście z Porąbki Uszewskiej. Długa piłka za obrońców, napastnik gości będąc ustawionym na 14 metrze lobuje Pękale ale piłka poszybowała ponad bramką.

Pierwsze gol pada w 23 minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym Bielczy. Daleki wyrzut z autu na wysokości pola karnego, piłkę wybija jeden z obrońców, która odbija się od nogi pomocnika gości i trafia pod nogi ustawionego na 4 metrze Przemysława Łazarza, a były zawodnik Bielczy bez mniejszych problemów zdobywa bramkę dla swojego zespołu.

Nieco ponad 10 minut później jest już 2-0 dla gości. Piłkę na własnej połowie traci Bogdan Zabawa protestując, że był faulowany co wykorzystał napastnik gości i ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich obecnych na meczu lekkim strzałem po ziemi z 30 metrów zdobywa bramkę.

W 44 minucie swoją okazję mieli gospodarze. Szybka kontra, Kuk podaje do Pabiana, ten na lewe skrzydło do Gajca, który podaje do wbiegającego w pole karne Wojciecha Nalepy ale młodzieżowiec z Bielczy w ostatniej chwili zostaje zablokowany i piłka wychodzi na rzut rożny.

Do narożnika boiska podchodzi Tomasz Wojdak, dośrodkowuje w pole karne na pierwszy słupek, piłkę uderza Bogdan Zabawa, po czym odbija się ona od jednego z obrońców gości i wpada do siatki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, nadal piłkę częściej przy nodze mieli goście, ale drużyna z Bielczy odważniej atakowała niż to miało miejsce w pierwszej odsłonie spotkania.

Trzecia bramka dla gości pada w 52 minucie. Bogdan Zabawa traci piłkę na 20 metrze na rzecz Przemysława Łazarza, a pomocnik z Porąbki Uszewskiej precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie daje szans bramkarzowi z Bielczy.

Od tego momentu gra nieco się uspokoiła. Swoje okazje mieli zarówno goście jak i gospodarze, m. in. minimalnie niecelny strzał Dawida Piątka czy obroniony strzał głową Wojciecha Nalepy.

Przyjezdna Victoria stwarzała sobie sytuacje głównie ze stałych fragmentów gry i największym zagrożeniem był Dariusz Łazarz, który wykorzystując swoją posturę oraz wzrost łatwo dochodził do sytuacji strzeleckich. Po jednej z takich akcji dobrze interweniował Jarosław Pękala wybijając piłkę na rzut rożny.

10 minut przed końcem goście z Porąbki Uszewskiej mieli rzut wolny w okolicach 20 metra, lecz piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Pękalę.

Dwie minuty przed końcem drużyna z Bielczy zdobywa kontaktową bramkę. Z okolic 25 metra z rzutu wolnego uderzał Tomasz Wojdak, a bramkarz Victorii PU, Kamil Rataj wypluwa piłkę przed siebie do której jako pierwszy dobiega Wojciech Nalepa i ustala wynik spotkania.

Tuż po meczu  pretensje skierowane do sędziego głównego miał  bramkarz gości, który upierał się, że przy golu na 2-3 był faulowany. Po obrażeniu sędziego głównego otrzymuje on czerwoną kartkę.

Victoria Bielcza po raz kolejny na tarczy, ale tym razem nie jest to bagaż bramek. Już w najbliższą niedzielę przed Victorią wyjazd do Olszyn gdzie zmierzą się z miejscową Arkadią. Będzie to mecz o tzw. 6 punktów.