statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejna porażka w ostatnich minutach

• autor: Kukiz, 2015-06-05 14:30

Fatalnie spisująca się drużyna z Bielczy w rundzie wiosennej po raz kolejny na tarczy. W zaległym spotkaniu 19 kolejki Victoria Bielcza uległa swojej imienniczce z Porąbki Uszewskiej. Wynik mógłby być inny, ponieważ dwa strzały na bramkę Grzegorza Staśko nie miały prawa znaleźć drogę do siatki. Po raz któryś Victoria oddaje punkty w końcówce spotkania....

Więcej w rozwinięciu newsa...

Skład: Staśko, Kuk, Nowak, Nalepa, Bogusz, Mieszkowski, Gibała(65' Gajec), Rogusz, Pabian, Buch, D. Paleczek(70' Wójcik)(76' Rychlicki)

Bramki:

5' 0-1 Victoria PU

27' 0-2 Victoria PU

35' 1-2 Damian Rogusz(k)

41' 2-2 Maciej Buch( asysta Gibała)

87' 2-3 Victoria PU

Praktycznie pierwsza akcja przyniosła przyjezdnym gola. W 5 minucie goście z Porąbki Uszewskiej wykonywali rzut rożny, po którym jeden z pomocników oddaje lekki strzał w sam środek bramki i piłka wpada do siatki.

Piłkę głównie mieli przy nodze zawodnicy z Porąbki Uszewskiej, a miejscowa Victoria była nastawiona na grę z kontry.

W 25 minucie Maciej Buch ogląda żółtą kartkę za pretensję do sędziego o nie odgwizdanie faulu za atak wyprostowaną nogą jednego z zawodników z Porąbki.

W 27 minucie goście prowadzą już 2-0. Płaski strzał z rogu 16stki po rękach Grzegorza Staśko wpada do siatki minimalnie przekraczając linię brakową.

Od tamtej pory do gry wzięła się miejscowa Victoria. W 35 minucie Buch wbiega w pole karne po czym zostaje sfaulowany i sędzia odgwizduje rzut karny, którego na bramkę pewnie zamienia Damian Rogusz.

6 minut później mamy już remis.Stanisław Gibała podaje w pole karne do Macieja Bucha, który strzałem z lewej nogi pokonuje bramkarza z Porąbki Uszewskiej.

W ostatniej minucie pierwszej połowy drużyna z Bielczy mogła wyjść na prowadzenie. Buch po minięciu dwóch zawodników wbiega w pole karne lecz oddaje bardzo mocny niecelny strzał.

Druga połowa nadal toczyła się pod dyktando drużyny z Porąbki Uszewskiej ale to zespół z Bielczy miał lepsze okazję do strzelenia gola. Przyjezdna Victoria zmuszona była oddawać strzały z dystansu, które albo były niecelne albo leciały prosto w bramkarza z Bielczy.

Pierwszą dobrą okazję miał Krzysztof Mieszkowski, lecz jego strzał głową z okolic 5 metra minimalnie minął bramkę gości.

Kolejną okazję do zdobycia bramki dla Bielczy miał wprowadzony chwilę wcześniej Konrad Wójcik, lecz będąc na 7 metrze nieczysto trafił w piłkę, którą pewnie złapał bramkarz z Porąbki Uszewskiej.

Największa kontrowersja czwartkowego spotkania miała w 75 minucie kiedy do Maciej Buch będąc w polu karnym jest pociągany za koszulkę przez dwóch zawodników gości lecz gwizdek sędziego milczał. Nawet zawodnicy Victorii PU zgodnie twierdzili, że rzut karny był oczywisty. Zdenerwowany taką sytuacją Maciej Buch otrzymuję drugą żółtą kartkę i drużyna z Bielczy musiała kończyć czwartkowe spotkanie w 10tkę.

Kontrowersyjnie było też kilka chwil później w polu karnym Victorii Bielcza, kiedy to piłka odbija się od pleców Mateusza Bogusza i trafia go w rękę, jednak mimo protestów gości sędzia główny nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego.

Zwycięską bramkę Porąbczanie zdobyli w 87 minucie. Prostopadłe podanie za obrońców do napastnika, który strzela prosto w wychodzącego Grzegorza Staśko, lecz piłka odbija się od nóg zawodnika gości i wpada do siatki.

W pojedynku dwóch Victorii lepsza ta z Porąbki Uszewskiej. Drużyna z Bielczy po raz kolejny traci koncentrację w końcowych minutach i tym samym znowu nie zdobyła żadnych punktów.

Już w najbliższą niedzielę Victorię Bielcza czeka daleki wyjazd do Iwkowej, aby w przed ostatniej kolejce zmierzyć się z ambitną drużyną Iva Iwkowa.