Sprawiedliwy remis w Łysej Górze

• autor: Kukiz, 2015-03-23 13:35

Victoria Bielcza zremisowała w swoim pierwszym meczu w rundzie rewanżowej na terenie Kłosa Łysa Góra. Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych mecz stał na wysokim poziomie i mógł być miły dla oka. Bramki padały w drugiej połowie, choć obie części spotkania były przepełnione emocjami.

Składy:

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Matura, Hebda, P. Nowak – K. Sacha (63. Bodzioch), Widło, Marmol, Koczwara (72. Stachelek) – Ogar, Śliwa.

VICTORIA: Książek, Kuk, Prus, P. Paleczek, Nowak, Pabian, Buch, Gibała, Gajec(88' Staśko), D. Paleczek, K.Wójcik

70' 0-1 Maciej Buch (asysta Pabian)

82' 1-1 Ogar

Pierwsza połowa, a zwłaszcza jej początek zdecydowania należała do gości z Bielczy, którzy to raz za razem gościli w polu karnym Kłosa. Już w 7. minucie gracze z Bielczy mogli wyjść na prowadzenie. Dariusz Paleczek dostaję piłki na prawą stronę, mija jednego obrońcę i dośrodkowuje do wbiegającego Łukasza Nowaka, obrońca z Bielczy oddaje mocny strzał głową lecz Rzepa popisuję się świetnym refleksem i wybija futbolówkę na rzut rożny.

Chwilę później uderza Gajec lecz jego techniczny strzał minimalnie mija słupek bramki Kłosa.

Nie mineło 5 minut a Victoria miała kolejną dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie. Dariusz Paleczek podaje w pole karne do Konrada Wójcika, a młody napastnik z Bielczy nie był w stanie pokonać Rzepy i posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Po tym okresie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 23 minucie groźnie uderzał Śliwa lecz piłka po jego strzale minęła bramkę Bartłomieja Książka. Chwilę później dośrodkowanie z prawej strony Victorii, piłkę przyjmuję Śliwa, uderza z woleja lecz jego strzał pewnie broni Bartłomiej Książek Książek.

Minutę później  Szymon Gajec podaje w uliczkę do Konrada Wójcika a napastnik z Bielczy w sytuacji sam na sam uderza obok słupka.

5 minut przed końcem to Kłos powinien cieszyć się z prowadzenia. Śliwa uderzał z 11 metrów z ostrego kąta lecz piłka uderzyła w słupek po czym opuściła plac gry.

Do przerwy 0-0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć ostatnie minuty to naparcie ze strony zawodników z Łysej Góry.

W 61 minucie, grający jako środkowy pomocnik, Maciej Buch dostaje piłkę na połowie boiska, mija kilku rywali, wbiega w pole karne lecz piłka po jego mocnym strzale wylądowała tylko na bocznej siatce.

Minutę później zakotłowało się pod bramką Victorii. Uderzenie Śliwy  po ziemi broni Bartłomiej Książek a dobitka autorstwa Widły ląduje w rękach bramkarza gości.

W 69 minucie, w przeciągu kilkunastu sekund otrzymuje dwie żółte kartki za dyskusję z sędzią i od tego momentu goście z Bielczy zmuszeni byli radzić sobie o jednego zawodnika mniej.

Minutę po osłabieniu drużyna Victorii wychodzi na prowadzenie. Andrzej Pabian podaje do Macieja Bucha, a nominalny napastnik po minięciu dwóch zawodników gospodarzy potężnie uderza na bramkę Rzepy. Piłka trafia w samo okienko bramki gospodarzy i zawodnicy z Bielczy mogli cieszyć się z prowadzenia. Gol stadiony świata.

W 81 minucie Victoria miała rzut wolny z okolic 30 metra. Do piłki podchodzi Łukasz Kuk lecz piłka po jego bardzo mocnym strzale minimalnie mija bramkę gospodarzy.

Minutę później to Kłos wykonywał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego, Rzut wolny autorstwa Ogara dał wyrównanie gospodarzom. Piłka przeszła obok muru, a interweniujący Bartłomiej Książek wpadł w poślizg, uderzył głową w słupek i piłka pod jego brzuchem wpada do siatki.

Ostatnie 5 minut gry to nieustępujące ataki gospodarzy. W 85 minucie Śliwa bardzo mocno uderza z ostrego kąta lecz jego strzał na rzut rożny wybija bramkarz Victorii.

Najgroźniej było w 88 minucie gdzie przy linii bocznej w pole karne dośrodkował Ogar, wślizgiem uderzał Śliwa ale piłkę na linii bramkowej zatrzymał Bartłomiej Książek.

W 90 minucie znowu było groźnie pod bramką Victorii. Ogar wbiega w pole karne, Książek trąca mu piłkę lecz napastnik gospodarzy w jakiś sposób dał rade oddać strzał na pustą bramkę lecz dobrze ustawiony Łukasz Kuk głową wybija piłkę na rzut rożny.

Tak jak w tytule, sprawiedliwy remis w meczu Kłosa z Victorią, remis który nie może krzywdzić żadnej ze stron bo obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Victoria mogła prowadzić kilkoma bramkami po 1 połowie, a Kłos kilka bramek mógł zdobyć w końcowych minutach spotkania.

Już w sobotę Victorię czeka arcy ciężki pojedynek gdzie na własnym stadionie podejmować będzie vice lidera Olimpię Bucze.

autor: ~Nokia 2015-03-23 22:42:45

avatar Nokia wróciła i pokaże na co ją stać!!!

autor: ~anonim 2015-03-24 19:24:49

avatar Jak to?