Podsumowanie 12 kolejki

• autor: Kukiz/ sportomaks.pl., 2014-11-04 11:03

Za nami przedostatnia kolejka brzeskiej A klasy. Głównym wydarzeniem kolejki było potknięcie lidera w Maszkienicach oraz odrobienie części strat przez pościgową dwójkę - Olimpii i Tymona. Zapraszamy do podsumowania 12. kolejki.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Wydarzeniem kolejki był remis lidera – Sokoła Maszkienice w pojedynku z Kłosem Łysa Góra. Goście, którzy zamykają pierwszą dziesiątkę ligowej klasyfikacji od początku spotkania dominowali nad podopiecznymi Jana Kargula. Jednobramkowa przewaga Kłosa (gol Marcina Mamrola) utrzymała się do 65 minuty, kiedy to czerwoną kartkę za faul w polu karnym na Curyle otrzymał bramkarz Kłosa – Rzepa. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał faulowany chwilę wcześniej napastnik gospodarzy. Lider wykorzystując grę w przewadze szybko, bo po zaledwie 8 minutach podwyższył wynik rywalizacji na 2-1. Ambitnie grający goście doprowadzili do wyrównania na dziesięć minut przed zakończeniem zawodów zostając nagrodzeni za dobrą formę w całym spotkaniu.

Potknięcie lidera wykorzystały goniące go zespoły Tymona i Olimpii Bucze. Drużyna z Tymowej nie najlepiej zaczęła rywalizację z Arkadią. Wyrównaną w pierwszych minutach konfrontację przerwała bramka Krakowskiego z 25 minuty dla gości. Miejscowi szybko, bo po zaledwie minucie odpowiedzieli bramką Pachoty. Szybko poszli za ciosem i po kolejnych pięciu minutach wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu podwyższając i ustalając wynik na 3-1 na początku drugiej połowy.

Olimpia w bólach zrealizowała swój plan na mecz z przedostatnią w tabeli Iskrą. Gospodarze stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji na zdobycie bramki, co udało im się tylko raz. Sam Dawid Wójcik – autor jedynego trafienia dla spadkowicza z ligi okręgowej mógł pokusić się w tym spotkaniu o hat-tricka. Niestety dla niego zawiodła skuteczność. Dla zwycięzców dwa trafienia, w tym jedno z rzutu karnego, przypadły Markowi Handzlikowi. Przypadkowy gol na 1-3 Daniela Pleszyńskiego ustalił wynik meczu, dzięki czemu Olimpia zmniejszyła straty do lidera do jednego punktu. Trzeci Tymon traci do Sokoła 3 „oczka”.

Na czwartym miejscu w tabeli plasuje się Poręba Spytkowska, która awansowała na to miejsce dzięki wygranej nad czwartym dotychczas Strażakiem Mokrzyska. Jedyną bramkę meczu strzelił grający trener Szczepan Goryczko po upływie godziny gry.

Najwięcej bramek padło w pojedynku Olimpii Kąty ze Spółdzielcą Grabno. Gospodarze zaaplikowali ostatniej drużynie tabeli aż siedem goli tracąc tylko jedną. Do przerwy wynik 2-1 nie wskazywał na to, że spotkanie zakończy się pogromem Spółdzielcy. Druga połowa meczu, to popis miejscowych, którzy zdominowali rywala strzelając mu aż pięć bramek.

Mecz w zasadzie do jednej bramki toczył się w Porąbce Uszewskiej. Gospodarze okazali się być bardzo gościnni i cofając się głęboko w swoją strefę obronną pozwalali Piastowi na zbyt wiele. Wynik 1-5 to i tak nie najwyższy wymiar kary. Skutecznością nie grzeszył Łukasz Tobiasz, który strzelił tylko dwie bramki, a mógł nawet pół tuzina.

Pierwsza połowa meczu Victoria – IVA należała do gości, którzy nie potrafili swojej przewagi przełożyć na bramkową zdobycz. Stare porzekadło piłkarskie mówi, że ie wykorzystane sytuacje mszczą się i tak też się stało na początku drugiej połowy, kiedy to Adrian Gurgul pokonał bramkarza gości. Gospodarze nie prezentowali się w tym spotkaniu najlepiej (choć druga połowa była już w ich wykonaniu zdecydowanie lepsza od pierwszych 45 minut) , ale wystarczyło to na zainkasowanie trzech punktów. Zwycięstwo nad IVĄ pozwoliło Victorii wyprzedzić w tabeli zespół z Iwkowej.

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.