statystyki szczegółowe

Aktualności

Hokejowy wynik w Porąbce Uszewskiej

• autor: Kukiz, 2014-10-12 23:14

Aż 10 bramek oglądali kibice zgromadzeni w sobotnie po południe w Porąbce Uszewskiej. Victoria Bielcza uległa w osłabionym składzie aż 7-3 swojej niżej notowanej imienniczce. Początkowe minuty spotkania wcale nie zapowiadały tak wysokiej porażki drużyny z Bielczy.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Skład: Łabuda, Baran(70' Widła) Kuk, Gąsiorek, Bogusz, Buch, Rogusz, Gibała( 64' Staśko), Pagacz, D.Paleczek, K.Wójcik

Bramki:

5' 0-1 Rogusz(k)

10' 0-2 Rogusz(asysta Pagacz)

15' 1-2 Fejkel

20' 2-2 L. Zych

34' 3-2 Leś

35' 3-3 K.Wójcik(asysta Gibała)

37' 4-3 D.Łazarz(k)

57' 5-3 Fejkel

80' 6-3 Leś

82' 7-3 Leś

Victoria Bielcza do Porąbki Uszewskiej udała się w mocno osłabionym składzie. Znowu!. Przypomnijmy że w tamtym sezonie drużyna z Bielczy była zmuszona grać na boisku w Porąbce Uszewskiej cały mecz w 10.

W minioną sobotę zabrakło m.in. Książka, którego między słupkami zastąpił Łabuda, który ostatni raz miał styczność z piłką około pół roku temu grając w juniorach z Bielczy.  Na boisku nie zobaczyliśmy jeszcze Prusa, Nowaka, Łazarza, Pabiana oraz Adriana Gurgula-czyli aż 6 graczy podstawowego składu.

Początkowe minuty spotkania to napór drużyny gości. Gibała dośrodkowuje w pole karne do wbiegającego Paleczka, który zostaje sfaulowany na 10 metrze i sędzia wskazuję na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego jest Damian Rogusz.

Nie mineło 5 minut a zawodnicy z Bielczy cieszyli się z drugiej bramki. Dariusz Paleczek mimo asysty dwóch przeciwników dokładnie podaje w pole karne do Pagacza, ten wycofuję futbolówkę na 16 metr do Rogusza, który technicznym strzałem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. Było to już drugie trafienie niewątpliwie najlepszego zawodnika z Bielczy tego meczu.

Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 15 minucie dwójkowa akcja gospodarzy którą pewnym strzałem przy słupku wykorzystuje Fejkel.

5 minut później mamy już remis. Obrońcy wybijają piłkę z pola karnego na 30 metr która wpada pod nogi L.Zycha który bez zastanowienia potężnie uderza z dystansu z lewej nogi. Piłka trafia w samo okienko bramki. STRZAŁ ŻYCIA.

W 34 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnajduję się Leś który strzałem przy słupku zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Piłka przeszła jeszcze po rękach interweniującego Łabudy.

Minutę później gospodarze doprowadzają do wyrównania. Stanisław Gibała przejmuję piłkę na środku boiska, biegnie z nią aż pod pole karne po czym podaje do wbiegającego Wójcika, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi z Porąbki Uszewskiej.

2 minuty później sędzia dyktuję kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Napastnik z Porąbki wbiega w pole karne, Gąsiorek wybija mu piłkę spod nóg po czym kopie w nogi leżącego Gąsiorka i sam się wywraca. Sędzia po raz drugi w tym meczu wskazuję na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienia Dariusz Łazarz.

Druga połowa to już całkowita dominacja drużyny gospodarzy.

W 57 minucie Victoria PU przeprowadza kontrę, dośrodkowanie w pole karne do wbiegającego Fejkla który z najbliższej odległości pakuję piłkę w siatce.

Goście z Bielczy mogli odpowiedzieć lecz brakowało skuteczności. Najlepszą okazję na nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu miał Pagacz lecz po dośrodkowaniu Staśka minimalnie uderza nad bramką.

W 80 minucie Gąsiorek fauluje na 18 metrze napastnika gości gdy piłka była już w rękach bramkarza z Bielczy. Rzut wolny mocnym strzałem przy słupku na bramkę  zamienia Leś.

Dwie minuty później napastnik gospodarzy kompletuję hat tricka. Z 11 metra uderza na krótki słupek, piłka po rękach interweniującego Łabudy odbija się do słupka i wpada do siatki.

Drużyna z Porąbki Uszewskiej zasłużenie wygrała sobotnie spotkanie. Victoria Bielcza nawiązała walkę tylko w pierwszej połowie mimo tak osłabionego składu. Miejmy nadzieję że drużyna z Bielczy przynajmniej do końca rozgrywek rundy jesiennej będzie miała optymalny skład.