statystyki szczegółowe

Aktualności

Lider nam nie straszny!!!

• autor: Kukiz, 2014-09-28 23:19

Victoria Bielcza po bardzo zaciętym spotkaniu gdzie nie brakowało walki pokonała lidera Tymona Tymowa 2-0, co nie udało się nikomu od 31 spotkań. Bramki dla Victorii zdobyli Maciej Buch oraz w końcówce meczu z karnego Przemysław Łazarz. Goście kończyli mecz w 9 gdyż ujrzeli oni dwie czerwone kartki za niesportowe zachowanie.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Skład: Książek, Prus, Pabian, Bogusz, Pagacz, Gibała(45' Kuk), Adr. Gurgul, Ark. Gurgul, Łazarz, Buch, Wójcik

Bramki:

1-0 63' Maciej Buch( asysta Adr. Gurgul)

2-0 84' Przemysław Łazarz(k)

Początek spotkania należał do gospodarzy z Bielczy lecz brakowało ostatniego podania bądź strzały były niecelne.

Po paru minutach do głosu doszli goście lecz nie potrafili oni udokumentować swojej przewagi w postaci bramki, ich akcje najczęściej kończyły się na linii obrony lub strzały ze sporej odległości mijały bramkę Książka.

W 25 minucie Adrian Gurgul dostał piłkę w polu karnym lecz w ostatniej chwili został zablokowany.

Chwilę później Konrad Wójcik podaje do wbiegającego Adriana Gurgula, ten uderza lecz piłka ląduję na poprzeczce. Sędzia w tej sytuacji pokazał pozycję spaloną.

W 40 minucie Maciej Buch mija dwóch obrońców i bardzo  mocno uderza na bramkę gości lecz bramkarz z Tymowej końcówkami palców kieruję piłkę na słupek.

Zaraz po przerwie na boisku melduję się Łukasz Kuk w zamian za kontuzjowanego Stanisława Gibałę.

W 48 minucie akcję prawą stroną przeprowadzają goście, płaskie dośrodkowanie w pole karne do wbiegającego zawodnika lecz Kuk wślizgiem w ostatniej chwili zmienia tor lotu piłki po czym została ona wybita przez obrońców Victorii.

Druga połowa toczyła się głównie pod dyktando graczy z Tymowej a gracze z Bielczy byli nastawieni na grę z kontr ataku.

Tymon raz za razem przeprowadzał składne akcje lecz  ich strzały pewnie bronił Książek.

W 63 minucie wracający na własną połowę Konrad Wójcik wywalcza rzut wolny. Pabian dośrodkowuje w pole karne, najwyżej wyskakuje Adrian Gurgul i głową podaje na 7 metr do Macieja Bucha. Napastnik z Bielczy mimo asysty obrońcy obraca się z piłką i strzałem na długi słupek daje prowadzenie gospodarzom.

Taka sytuacja zadziałała na gości jak płachta na byka, którzy jeszcze śmielej atakowali narażając się na groźne kontry ze strony zawodników z Bielczy.

Wraz z upływającym czasem goście zaczęli być nerwowi. W 78 minucie jeden  z zawodników drużyny z Tymowej za obrazę sędziego dostaję czerwoną kartkę.

W 84 minucie Łukasz Kuk przejmuję piłkę i podaje do Przemysława Łazarza, który prostopadłym podaniem uruchamia Macieja Bucha. Napastnik Victorii wbiega w pole karne po czym zostaje sfaulowany i sędzia dyktuję oczywisty rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem na gola zamienia Przemysław Łazarz.

W 90 minucie nieporozumienie obrońców wykorzystuje napastnik gości i w sytuacji sam na sam strzela obok Bartłomieja Książka lecz uderza w słupek.

Victoria przerwała passę 31 spotkań bez porażki drużyny z Tymowej. To był typowy mecz walki gdzie charakter oraz ambicja odgrywały główną rolę. Brawa dla graczy Victorii którzy nie przestraszyli się lidera i zdobyli jakże potrzebne 3 punkty. BRAWO!!!